REGULAMIN SESJI FOTOGRAFICZNYCH


Właścicielem strony jest JMTS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie przy ul. F.Chopina 41/2 (20-023), NIP: 712-339-87-07 REGON: 38541043200000 wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Lublinie VI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000826109, kapitał zakładowy w wysokości 5000zł .

Niniejszy regulamin został stworzony na bazie mojego wieloletniego doświadczenia, najczęściej zadawanych pytań i różnych sytuacji w czasie sesji. Określam się w nim „FOTOGRAFEM” a każdego kto korzysta z moich usług „KLIENTEM”
Stworzony został po to, by współpraca była jasna i przyjemna. Nie ma co się go bać, choć brzmi konkretnie, to te konkrety mają na uwadze obopólne dobro i radość.

1.
Każdy klient przed sesją otrzymuje link do tego regulaminu.
Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją wszystkiego, co ten regulamin zawiera.

2.
Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępność terminu. Termin dostosowuję do rodzaju sesji i wg. wolnego kalendarza miejsc.

3.
W zależności od rodzaju sesji termin jest rezerwowany określoną datę po bezpośrednim kontakcie z Fotografem oraz na 30 minut w przypadku rezerwacji kalendarza on-line do sesji które wymagają przedpłaty (np. sesje na plaży czy sesje świąteczne).
W razie braku wpłaty w przypadku konieczności przedpłaty za sesję, termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

4.
Przesunięcie sesji odbywa się jedynie za zgodą Fotografa, w zależności od dostępnych terminów sesji. Sesję można próbować przełożyć na inny termin do 24h przed planowaną datą sesji. Brak kontaktu z prośbą o przesunięcie sesji wiąże się z utratą wniesionej opłaty za sesję. 

5.
Fotograf może przesunąć dwa razy sesję bez konsekwencji.
Fotograf zdaje sobie sprawę z wysiłku jaki na Kliencie spoczywa, by zorganizować urlop, opiekę dla dziecka, kosmetyczkę itd.
zatem niezwykle rzadko przesuwa sesje.

6.
Chętni na sesje muszą powierzyć mi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu
w sprawach dotyczących moich usług. tj. np. stworzenie galerii on-line, w której klient dokonuje wyboru fotografii i produktów,
kontaktu mailowego, telefonicznego. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu.
Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie ich przeze mnie w ramach moich usług.
Wraz z galerią swoich fotografii Klient w osobnym mailu otrzymuje obowiązkowe do wypełnienia tabelki RODO – bez ich wypełnienia Fotograf nie jest w stanie wykonać swojej pracy.

7.
Klient otrzymuje dokładnie taką ilość fotografii jaką zakupił. Nie ma możliwość otrzymania „reszty” zdjęć
czyli fotografii surowych/obrobionych za darmo. Może jednak zakupić dodatkowe ujęcia. Cennik JASNO i WYRAŹNIE informuje Klienta ile otrzyma ujęć i jaka jest cena za każde kolejne. Klient może dokonać zakupu nieobrobionych fotografii w formacie JPG  po wcześniejszym ustaleniu ceny. Nieobrobione fotografie klient NIE MOŻE publikować.
Najczęściej zadawane pytanie:
a.  – czy możemy dostać resztę zdjęć, których nie wybraliśmy?
– niestety nie, możecie je natomiast zakupić, gdyż na tym polega moja praca. Cena za obrobione fotografie podana jest w cenniku. W przypadku dużych zleceń tj. komunia, śluby, iventy istnieje możliwość zakupu dużej ilości fotografii tylko po wstępnej obróbce, wyceniane indywidualnie.
b. – co z resztą zdjęć, których nie wybraliśmy?
– jeśli nie poinformujecie mnie o chęci dokupienia dodatkowych ujęć na przełomie najbliższych 6 miesięcy, surowy materiał zostaje usuwany z dysków po 3 miesiącach.

8.
Przygotowanie do sesji jest niezwykle ważne od nich zależy jakość zdjęć. Na ten temat przeczytacie w opisie wybranej sesji w odnośniku na samym dole. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami przez Klienta.

9.
Galeria on line z sesją klienta przygotowywana jest przez:
– do 7 dni roboczych w przypadku zdjęć surowych
– do 30 dni roboczych w przypadku zdjęć obrobionych
To Fotograf decyduje, którą opcję przedstawi Klientowi
Fotografie w galeriach zabezpieczone są znakami wodnymi, które zostają usunięte po zakupieniu i opłaceniu ujęcia.
Najczęściej zadawane pytania:
a. – czy galeria jest prywatna?
– tak, galeria jest przypisana do indywidualnego adresu mailowego, chroniona hasłem i dyskretna na zabezpieczonych profesjonalnie serwerach.
b. – jak długo moje fotografie będą dostępne w galeriach?
– patrz punk 7, natomiast gotowe fotografie będą dostępne na pewno na chwilę obecną kilka lat. Jest to czas niezobowiązujący opierający się na obecnej współpracy z dostawcą serwerów i może ulec zmianie.
c. – czy jak wybiorę surowe fotografie, to one będą poddane obróbce?
– Tak. Wszystkie kupione fotografie będę obrobione, następnie podmienione w galerii i przesłane do klienta, by mógł pobrać je w formie cyfrowej na swój dysk.

10.
Jeśli klient otrzymał galerię on line z fotografiami surowymi czas oczekiwania na gotowy produkt to 40 dni roboczych
od momentu wyboru zdjęć oraz opłacenia dodatkowych ujęć przez klienta. Popędzanie Fotografa nie służy mu i stresuje. Czas jaki musi poświęcić na kilka zapytań dziennie „kiedy będą zdjęcia” jest tak długim czasem, że mógłby go poświęcić pracy nad obróbką.  Termin oczekiwania jest wypadkową tego, jak wiele Fotograf ma pracy i też mu bardzo zależy, by jak najszybciej oddać Klientowi swoje dzieło.

11.
Usługa EKSPRESS, gdy klient otrzymuje fotografie obrobione do 3-7 dni roboczych wiąże się z dopłatą 500zł

12.
Fotograf pracuje od poniedziałku do piątku. 

13.
W sobotę i niedzielę nie fotografuję z wyjątkiem np. komunii, ślubu czy chrztu oraz sesji w których jest możliwość rezerwacji terminu on-line na termin weekendowy.

14.
Zgoda na publikację. Każdy Klient może sam zdecydować czy pozwala Fotografowi na upublicznienie swojego wizerunku na:
– Facebooku
– Instagramie
– stronie www
– podczas wystaw, wernisaży
– publikacji w prasie czy materiałach reklamowych
Zgoda dla Fotografa jest niezwykle ważna, bo to jedyna droga by móc promować swoją pracę.
Klient w każdej chwili ma możliwość ze zgody wycofać się. Klient udziela zgód poprzez formularz RODO wysyłany na maila zaraz po przesłaniu galerii zdjęć.

15.
Do każdej sesji można zakupić Bon. Regulamin nabycia bonu dostępny jest u Fotografa. 

16.
Jeżeli klient dokonał wyboru dodatkowych ujęć musi dokonać opłaty , gdyż bez tego fotografie nie zostaną przygotowane.
Czas na obróbkę liczony jest od dnia dokonania wpłaty za dodatkowe ujęcia.
Najczęściej zadawane pytanie:
a. – nie otrzymałem zdjęć a już dawno wybrałem
– sprawdź czy Twoja wpłata do mnie dotarła oraz czy nie wybrałeś fotografii poza regulaminowym czasie 14 dni od momentu przesłania galerii (patrz punkt 20)

17.
Na sesjach obowiązuje BEZWZGLĘDNY ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA (w tym telefonem komórkowym)  przez każdego poza Fotografem.

18.

Fotograf zawsze na kilka dni przed sesją drogą mailową lub smsową potwierdza datę i godzinę sesji. W przypadku braku reakcji do dnia poprzedzającego sesję, Fotograf wysyła powiadomienie o anulowaniu terminu sesji. Punktualność przybycia na sesję jest bardzo ważna. Jeśli czujesz, że się spóźnisz poinformuj mnie o tym, gdyż po 15 minutach spóźnienia Fotograf zaczyna zajmować się innymi zleceniami swojej firmy. Klient powinien pamiętać, że spóźnienie jest kosztem poświęcanego mu czasu.

19.
ODBIÓR KOŃCOWEGO PRODUKTU.
Klient może odebrać końcowy produkt osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 20zł – kurier. Odbiór osobisty musi nastąpić w ciągu 7 dni od dnia otrzymania informacji, że produkt jest do tego gotowy. Po okresie 7 dni, nieodebrany  produkt końcowy zostaje zniszczony. Całkowity koszt ponownej realizacji produktu pokrywa Klient.

20.
WYBÓR ZDJĘĆ
Jeśli Klient samodzielnie dokonuje wyboru fotografii ma na to maksymalnie 14 dni. Po tym czasie Fotograf nie gwarantuje, że odda dzieło w ciągu 60dni roboczych od dnia wyboru ( opóźniony wybór może trafić np. w okres urlopowy lub intensywnej pracy i może się wydłużyć nawet do 100 dni roboczych) oraz nie gwarantuje zachowania sesji po wyznaczonym terminie. Jeśli Klient ostatecznie nie dokona wyboru do 60 dni od momentu otrzymania galerii sesja zostaje usuwana z dysków bez zwrotów poniesionych kosztów przez Klienta. Usunięcie sesji jest  nieodwracalne. Fotograf może pomóc dokonać wyboru Klientowi, Fotograf ma wtedy na to 30 dni roboczych.

21.
Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem.

22.
ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE
– plener:
Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błotko, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami czy żmijami boa
leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.
– studio:
Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. To miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: tła, lampy, garderoba, meble, kosmetyki. Rzeczy cenne dla Fotografa i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Klient jest odpowiedzialny za swoje dziecko w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele. Fotograf jest ubezpieczony od różnych wydarzeń losowych swoich i Klienta, które mogą nastąpić w czasie trwania sesji,  jednak uszkodzenie zdrowia to zawsze uszkodzenie  zdrowia – niepotrzebna sytuacja.

23.
DOBIERAJ WŁAŚCIWY POTRZEBĄ PAKIET
Klient dokonując wyboru sesji otrzymuje dokładnie to czego sesja dotyczy. Nie można wybrać np. sesji rodzinnej i „przy okazji” zrobić kilka fotografii kobiecych, kilka biznesowych na stronę czy romantyczne przytulańce tylko we dwoje. Oczywiście, nie ma problemu przedyskutować taką możliwość wcześniej, jednak należy pamiętać, że SESJA RODZINNA to nie SESJA BIZNESOWA/REKLAMOWA, to nie sesja  PARY SENSUALNIE, to również nie SESJA KOBIECA. Jeśli klient chciałby wykonać takie fotografie podczas jednej wizyty jest zobowiązany do dopłaty do wybranej sesji.

24.
Prawa autorskie do zdjęcia są ZAWSZE fotografa – o tym stanowią przepisy prawne. Zakupienie fotografii nie jest równoznaczne z własnością w rozumieniu PRAWA AUTORSKIEGO zatem nie można fotografii wysyłać np. na konkursy bez zgody fotografa.

25.
INGERENCJA W OBÓBKĘ
Każda osoba przychodząca do fotografa widzi jego pracę. Nie można ingerować, nakazywać i wymagać od niego innego systemu pracy. Wszelkie graficzne życzenia np : proszę dokleić mi sweter lub usunąć odrosty itp. to USŁUGA GRAFICZNA a NIE FOTOGRAFICZNA. Usługa graficzna wyceniana jest indywidualnie jak i może być odrzucona przez fotografa.  To bardzo ważne, by fotografa wybierać świadomie i wg tego jak on pracuje – nie na odwrót.
26
KOMUNIKACJA
Fotograf pracuje:
od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00
sobota 9:00-14:00
Niedziele, święta oraz pozostałe godziny pozostawia, jak każdy dla swojej rodziny i odpoczynku ale również edukacji i nadgodzin jakie towarzyszą mu często. Jednak to on decyduje kiedy pracuje poza określonym wyżej czasie.
Fotograf nie odbiera telefonów oraz nie odpowiada na smsy w dni wolne od pracy. Dla wygody klienta powstały strony na facebooku:
Dorota Skawinska Photography
oraz email: kontakt@sesjanoworodkowa.pl
gdzie klient swobodnie może pisać kiedy ma tylko ochotkę. Fotograf najczęściej odpowiada w ciągu 24h w dni robocze. Jeśli klient nie otrzymał odpowiedzi na zapytanie proszony jest o zaprzestanie focha i ponowną próbę kontaktu, gdyż na brak reakcji mogło mieć wiele czynników i nie jest to na pewno czynnik lekceważenia.

Moja praca jest również moją pasją, co dla Was stanowi wspaniały bonus, bo możecie mieć pewność, że oddam jej całe swoje serce i zaangażowanie.  Nie poganiam Was, rozpieszczam i goszczę. Powyższe wytyczne dyktowane są wielką chęcią przeżycia przez nas wspaniałego czasu, bez nerwów, niedomówień czy zagubionego szacunku. Jesteście dla mnie ważni, dzięki Wam mogę się rozwijać i tworzyć klatki ulotnej rzeczywistości. Każdy moment spędzony z Wami to dla mnie zaszczyt.

 

POLITYKA PRYWATNOŚCI

§.1 Postanowienia Ogólne

Administratorem danych jest JMTS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie przy ul. F.Chopina 41/2 (20-023), NIP: 712-339-87-07 REGON: 38541043200000 wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy w Lublinie VI Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000826109, kapitał zakładowy w wysokości 5000zł . Ochrona danych odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a ich przechowywanie ma miejsce na zabezpieczonych serwerach.

Szanujemy prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. W tym celu używany jest m.in. bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).

Dane osobowe podawane w formularzu na stronie https://sesjanoworodkowa.pl są traktowane jako poufne i nie są widoczne dla osób nieuprawnionych.

§2. Administrator Danych

Usługodawca jest administratorem danych swoich klientów. Oznacza to, że jeśli posiadasz Konto na naszej stronie, lub wysłałeś/aś formularz z naszej strony to przetwarzamy Twoje dane jak: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu, adres IP.
Usługodawca jest także administratorem osób zapisanych na newsletter.

Dane osobowe przetwarzane są:

a. zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,

b. zgodnie z wdrożoną Polityką Prywatności,

c. w zakresie i celu niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści Umowy, zmiany bądź jej rozwiązania oraz prawidłowej realizacji Usług świadczonych drogą elektroniczną,

d. w zakresie i celu niezbędnym do wypełnienia uzasadnionych interesów (prawnie usprawiedliwionych celów), a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą.

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
Kontakt z osobą nadzorującą przetwarzanie danych osobowych w organizacji Usługodawcy jest możliwy drogą elektroniczną pod adresem e-mail:  kontakt@sesjanoworodkowa.pl.

Zastrzegamy sobie prawo do przetwarzania Twoich danych po rozwiązaniu Umowy lub cofnięciu zgody tylko w zakresie na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem lub jeżeli przepisy krajowe albo unijne bądź prawa międzynarodowego obligują nas do retencji danych.

Usługodawca ma prawo udostępniać dane osobowe Użytkownika oraz innych jego danych podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa (np. organom ścigania).

Usunięcie danych osobowych może nastąpić na skutek cofnięcia zgody bądź wniesienia prawnie dopuszczalnego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych.

Usługodawca nie udostępniania danych osobowych innym podmiotom aniżeli upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa.

Mamy wprowadzoną kontrolę dostępu dzięki czemu minimalizujemy skutki ewentualnego naruszenia bezpieczeństwa danych.

Dane osobowe przetwarzają osoby wyłącznie upoważnione przez nas albo przetwarzający, z którymi ściśle współpracujemy.

§3. Pliki cookies

1. Witryna https://sesjanoworodkowa.pl używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn.

Gromadzone informacje dotyczą adresu IP, typu wykorzystywanej przeglądarki, języka, rodzaju systemu operacyjnego, dostawcy usług internetowych, informacji o czasie i dacie, lokalizacji oraz informacji przesyłanych do witryny za pośrednictwem formularza kontaktowego.

2. Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację. Monitorowania informacji o użytkownikach dokonujemy korzystając z narzędzia Google Analytics, które rejestruje zachowanie użytkownika na stronie.

Cookies identyfikuje użytkownika, co pozwala na dopasowanie treści witryny, z której korzysta, do jego potrzeb. Zapamiętując jego preferencje, umożliwia odpowiednie dopasowanie skierowanych do niego reklam. Stosujemy pliki cookies, aby zagwarantować najwyższy standard wygody naszego serwisu, a zebrane dane są wykorzystywane jedynie wewnątrz firmy w celu optymalizacji działań.

3. Na naszej witrynie wykorzystujemy następujące pliki cookies:

a) „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu;

b) pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;

c) „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu;

d) „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez użytkownika ustawień i personalizację interfejsu użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;

e) „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.

4. Użytkownik w każdej chwili ma możliwość wyłączenia lub przywrócenia opcji gromadzenia cookies poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej. Instrukcja zarządzania plikami cookies jest dostępna na stronie https://policies.google.com/technologies/managing?hl=pl.

Dodatkowe dane osobowe, jak adres e-mail, zbierane są jedynie w miejscach, w których użytkownik wypełniając formularz wyraźnie wyraził na to zgodę. Powyższe dane zachowujemy i wykorzystujemy tylko do potrzeb niezbędnych do wykonania danej funkcji.